Ambasada Rosji reaguje na słowa Nawrockiego. "Byli obywatelami radzieckimi"
Ofiarami zbrodni wołyńskiej byli przede wszystkim obywatele radzieccy, a nie polscy - napisała Ambasada Rosji w Polsce. Komunikat placówki jest odpowiedzią na wyjaśnienia Karola Nawrockiego zawiązane z decyzją o odebraniu Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego. Polski prezydent mówił wówczas, że UPA jest odpowiedzialna za "zbrodnie na obywatelach Rzeczypospolitej".
M
MSM Poland
22 czerwca 2026 10:29 (1 godz. temu)|1 min czytania
MSM News Polska
Ofiarami zbrodni wołyńskiej byli przede wszystkim obywatele radzieccy, a nie polscy - napisała Ambasada Rosji w Polsce. Komunikat placówki jest odpowiedzią na wyjaśnienia Karola Nawrockiego zawiązane z decyzją o odebraniu Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego. Polski prezydent mówił wówczas, że UPA jest odpowiedzialna za "zbrodnie na obywatelach Rzeczypospolitej".
MSM Poland agreguje i streszcza najważniejsze informacje z różnych źródeł.