Globalny gigant technologiczny Apple sygnalizuje, że w najbliższym czasie klienci mogą spodziewać się podwyżek cen jego urządzeń, co oznacza koniec długotrwałej polityki amortyzowania rosnących kosztów. Prezes firmy, Tim Cook, otwarcie wskazał na eskalującą presję ze strony dostawców jako główny i nieunikniony powód tej decyzji. Jest to kluczowa zmiana w strategii, która ma bezpośrednie przełożenie na portfele konsumentów na całym świecie.
Cook wyjaśnił, że przez długi czas Apple wytrwale próbowało samodzielnie wchłaniać dodatkowe obciążenia finansowe, wynikające ze wzrostu kosztów komponentów i produkcji. Jednak obecne warunki rynkowe i spirala wydatków przekroczyły punkt, w którym takie działania są jeszcze opłacalne dla firmy. Granice opłacalności zostały przekroczone, co zmusza Apple do przeniesienia części tych wzrastających kosztów bezpośrednio na kupujących. W rezultacie, nabywcy nowych modeli, w tym flagowych iPhone’ów, muszą przygotować się na to, że ich zakup będzie wiązał się z większymi wydatkami w najbliższej przyszłości.
Esencja dla osób, którym nie chce się czytać całości.
- 01Apple spodziewa się podnieść ceny swoich urządzeń w najbliższym czasie, by zrównoważyć rosnące koszty.
- 02Według Tima Cooka, presja ze strony dostawców stała się głównym czynnikiem zmuszającym firmę do podwyżek.
- 03Firma przez długi czas absorbowała koszty, lecz obecnie przekraczają one granice opłacalności działania.
MSM Poland agreguje i streszcza najważniejsze informacje z różnych źródeł.




