NA ŻYWO
Strona głównaBiznesDolar najdroższy od marca. Rynek stawia na podwyżki stóp w Fedzie
Biznes

Dolar najdroższy od marca. Rynek stawia na podwyżki stóp w Fedzie

M
MSM Poland
22 czerwca 2026 09:22 (1 dni temu)|1 min czytania
Dolar najdroższy od marca. Rynek stawia na podwyżki stóp w Fedzie

Nasilające się oczekiwania na zaostrzenie polityki monetarnej Rezerwy Federalnej umocniły dolara względem euro. Osłabił się także polski złoty.

Najważniejsze fakty

Esencja dla osób, którym nie chce się czytać całości.

  • 01Dolar amerykański osiągnął najwyższy poziom wyceny od marca, umacniając się na globalnym rynku walutowym.
  • 02Główną przyczyną umocnienia dolara są nasilające się oczekiwania na zaostrzenie polityki monetarnej przez amerykańską Rezerwę Federalną.
  • 03Wzrost siły dolara spowodował jego aprecjację względem euro oraz odnotowano osłabienie polskiego złotego.
  • 04Rynek finansowy przewiduje, że Fed może podnieść stopy procentowe, co czyni inwestycje w aktywa dolarowe bardziej atrakcyjnymi.

MSM Poland agreguje i streszcza najważniejsze informacje z różnych źródeł.

Tagi:Biznes
Źródło materiału RSS: Bankier
Źródło

Powiązane artykuły