NA ŻYWO
Strona głównaBiznesKGHM i Orlen pod dwóch stronach. WIG20 znów traci przy coraz droższym dolarze
Biznes

KGHM i Orlen pod dwóch stronach. WIG20 znów traci przy coraz droższym dolarze

M
MSM Poland
23 czerwca 2026 16:16 (1 godz. temu)|1 min czytania
KGHM i Orlen pod dwóch stronach. WIG20 znów traci przy coraz droższym dolarze

Splot niekorzystnych czynników, jak jastrzębie deklaracje zza oceanu oraz fatalne nastroje w sektorze technologicznym uderzyły w rynki akcji na całym świecie. Tłem dla słabych krajowych indeksów była także słabość polskiego złotego, który wyraźnie tracił do głównych walut świata, w tym zwłaszcza do drożejącego dolara.

Najważniejsze fakty

Esencja dla osób, którym nie chce się czytać całości.

  • 01Splot niekorzystnych czynników, jak jastrzębie deklaracje zza oceanu oraz fatalne nastroje w sektorze technologicznym uderzyły w rynki akcji na całym świecie.
  • 02Tłem dla słabych krajowych indeksów była także słabość polskiego złotego, który wyraźnie tracił do głównych walut świata, w tym zwłaszcza do drożejącego dolara.

MSM Poland agreguje i streszcza najważniejsze informacje z różnych źródeł.

Źródło materiału RSS: Bankier
Źródło

Powiązane artykuły