Oman i Iran ogłosiły utworzenie wspólnej komisji, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie żeglugą w cieśninie Ormuz. Decyzja została podjęta po spotkaniu przewodniczącego irańskiego parlamentu Mohammada Baghera Ghalibafa oraz szefa irańskiego MSZ Abbasa Aragcziego z władzami Omanu w Maskacie. Wspólne oświadczenie opublikowano we wtorek.
Najważniejsze fakty
Esencja dla osób, którym nie chce się czytać całości.
- 01Decyzja została podjęta po spotkaniu przewodniczącego irańskiego parlamentu Mohammada Baghera Ghalibafa oraz szefa irańskiego MSZ Abbasa Aragcziego z władzami Omanu w Maskacie.
- 02Oman i Iran ogłosiły utworzenie wspólnej komisji, która będzie odpowiedzialna za zarządzanie żeglugą w cieśninie Ormuz.
- 03Wspólne oświadczenie opublikowano we wtorek.
MSM Poland agreguje i streszcza najważniejsze informacje z różnych źródeł.
Tagi:Polityka
Źródło materiału RSS: Onet
Źródło
