NA ŻYWO
Strona głównaWiadomościSzkło w systemie kaucyjnym. "Zakładam, że to nie będą tylko małpki"
Wiadomości

Szkło w systemie kaucyjnym. "Zakładam, że to nie będą tylko małpki"

M
MSM Poland
25 czerwca 2026 11:01 (2 godz. temu)|1 min czytania
Szkło w systemie kaucyjnym. "Zakładam, że to nie będą tylko małpki"

Do końca maja w ramach systemu kaucyjnego zebrano już 1,6 miliarda opakowań - przekazała wiceministra klimatu i środowiska Anita Sowińska. Dodała, że decyzja o rozszerzeniu systemu o opakowania szklane "została podjęta", a prace legislacyjne w tej sprawie mają ruszyć we wrześniu.

Najważniejsze fakty

Esencja dla osób, którym nie chce się czytać całości.

  • 01Do końca maja w ramach systemu kaucyjnego zebrano już 1,6 miliarda opakowań - przekazała wiceministra klimatu i środowiska Anita Sowińska.
  • 02Dodała, że decyzja o rozszerzeniu systemu o opakowania szklane "została podjęta", a prace legislacyjne w tej sprawie mają ruszyć we wrześniu.

MSM Poland agreguje i streszcza najważniejsze informacje z różnych źródeł.

Źródło materiału RSS: TVN24
Źródło

Powiązane artykuły